Genel olarak sağlık turizmine göre hazırlanması gereken sitede çok faktör vardır ama başlıca faktörler vardır, bunlardan bahsetmek gerekir ise ;

İletişim Kurma Önceliği

Siteye gelen ziyaretçinin İletişimi Formu Doldurması, WhatsApp Linkine tıklayıp iletişime geçmesi, Arama Yapması, Mail göndermesi ve benzeri iletişim kurulması amaçlanır. İletişimin başarılı olması için hastanın bunlara yönlenmesini sağlayacak tasarıma ulaşılmalıdır.

Dil Seçenekleri

Sağlık turizminde hedeflediğiniz ülkelerde kullanılan dillerin web sitenide olması gerekmektedir. Dil çevirilerinin uzmanlar tarafından yapılması gereklidir. Örnek vermek gerekirse türkçesi yarım iletişim kuramadığınız bir sağlık kuruluşuna güvenip sağlık hizmeti almak istermezsiniz. Verilen hizmet sağlık ile ilgili olduğu için dil çevirileri kusursuz olmalıdır.

Seo Uyumlu

Web siteniz seo uyumlu hazırlanmalıdır.Google un 200 e yakın kriteri vardır bu kriterlerin olabildiğince sağlanması gerekmektedir. Bunlardan bazıları web sitesindeki görsellerin düşük boyutlu olması içeriklerin aranan kelimeler e özgü hazırlanması gereklidir Blog içeriklerin önemi seo da yüksektir.

İletişime uygun Tasarım

User Experience ve User Interface ( UI-UX) gözetilerek hem kullanıcı deneyimi hemde görselliği gözetilerek hazırlanmalıdır.Kullanıcı hem görsel olarak hem kullanım olarak etkileşim göstermelidir. Web sitesine girildiğinde hem görsel olarak tatmin etmeli hemde kullanım açısından rahat kullanılmalıdır.

Hızlı

Hızlı açılmalıdır hızlı açılmayan sitelerde kullanıcı site daha açılmadan kapatmaktadır. Aynı zamanda sitenin hızlı açılması arama motorlarında önde çıkmanıza etkisi vardır.

Responsive Tasarım

Siteniz responsive bir tasarıma sahip olmalıdır. Bilgisayar üzerinden görüntülenen web sitesindeki font büyüklükleri görsel büyüklükleri

Mobil cihalar Tablet Cep Telefonu vb cihazlar için büyük olabilmektedir. Kullanılan ekran webde yatayken cep telefonunda dikey olarak kullanılmaktadır buna uygun bir tasarım yapılmalıdır. Eklemek gerekirse Mobil uyumluluk çok önemlidir mobil cihazdan web sitesi erişimi masaüstü cihazlardan daha fazladır.

Zengin İçerik

Sayfa ziyaretinde tedaviyi alacak hastanın tedavi ile bilgiye sahip olması gereklidir. Tedavinin içeriği, İyiyleşme Süreci vb. detaylar içermelidir. Sitede işletmenin görselleri ,doktor görselleri, öncesi sonrası görselleri olması hasta açısından beklenen içeriklerdir. Daha detaylandırmak gerekirse video içerikler doktorun tedaviyi anlatması da içeriğe katkı sunmaktadır.